Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Научниците ги откриваат тајните на сините китови

Научниците ги откриваат тајните на сините китови 

Во водите на Антарктикот, понекогаш со часови и покриени со…

[повеќе]

Пакомак донира семиња за цветни расади по повод "Денот на парковите и градините" 

Зелените површини во градовите овозможуваат бројни бенефиции за граѓаните во…

[повеќе]

Научници оживеаа бактерии стари 500 милиони години

Научници оживеаа бактерии стари 500 милиони години 

Во лабораториите на Институтот за технологија во Џорџија, научниците оживеаа…

[повеќе]

Ова е најотровната риба

Ова е најотровната риба 

Еден грам од оваа риба може да убие повеќе од…

[повеќе]

Секвенциониран најстариот геном на коњ стар 700 илјади години

Секвенциониран најстариот геном на коњ стар 700 илјади години 

Она што фосилите не можат да го покажат, научниците се…

[повеќе]

Фото: Партизанска во 70тите

Фото: Партизанска во 70тите 

Погледнете во времето на 70тите како изгледал булеварот Партизански Одреди:)…

[повеќе]

ВИДЕО: Човекот кој 20 години живее на пуст остров

ВИДЕО: Човекот кој 20 години живее на пуст остров 

Масафуми Нагасаки е Јапонец кој веќе 20 години живее гол…

[повеќе]

Тунелот Лог

Тунелот Лог  

Тунелот Лог се наоѓа во Калифорнија, САД и претставува срушено…

[повеќе]

Си го бојадисал својот тревник во зелено

Си го бојадисал својот тревник во зелено 

Човек од Индијанаполис поради тоа што не сакал често да…

[повеќе]

Пчелите продолжуваат да умираат

Пчелите продолжуваат да умираат 

Пчелите ги нема, а Американската администрација веќе призна за проблемот,…

[повеќе]

1 2 3

Хумор од градината: К-15-Блажо и телето

Стварно бе ова не било куче:) Значи ова животните се чудо :)

 

 

 

Powered by Web Agency

  

Powered by Web Agency

Powered by Web Agency

Powered by Web Agency

Facebook Like Box