Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Неделна анализа - Еве какво време не очекува

Неделна анализа - Еве какво време не очекува 

Во Македонија во понеделник по студеното утро, во текот на…

[повеќе]

Чување и одржување на зеленчукот во свежа состојба во зима

Чување и одржување на зеленчукот во свежа состојба во зима 

Целта на чувањето на зеленчукот и овошјето е тоа да…

[повеќе]

Пешачки мост со градина ќе градат во Лондон над Темза

Пешачки мост со градина ќе градат во Лондон над Темза  

Градоначалникот на Лондон Борис Џонсон го одобри проектот за пешачки…

[повеќе]

Ова е најскапото куче во светот

Ова е најскапото куче во светот 

Црвениот тибетски мастиф се смета за благородна раса на куче,…

[повеќе]

Третман на анемија со природни средства

Третман на анемија со природни средства  

Пролетта е тука, а со неа и пролетниот замор. За…

[повеќе]

Народни рецепти да го зголемите растот на косата

Народни рецепти да го зголемите растот на косата 

Многу луѓе имаат проблеми со растот на косата. Токму за…

[повеќе]

Растението левзеја дава енергија и здравје

Растението левзеја дава енергија и здравје 

Иако наликува на магарешки трн, левзејата е далеку од ова…

[повеќе]

Почина последниот машки бел носорог

Почина последниот машки бел носорог 

Последниот самец од видот северен бел носорог почина во САД.…

[повеќе]

Корисните својства на ацеролата

Корисните својства на ацеролата 

Ацеролата е малo дрво со мали црвени плодови, слични на…

[повеќе]

1 2 3

Фигури од овошје и зеленчук

Фотографот Дан Крету создава прекрасни скулптури и композиции од овошје, зеленчук и друга храна. Погледнете дел од неговата колекција:


 

Powered by Web Agency


 

 

Powered by Web Agency

Powered by Web Agency

Powered by Web Agency

Facebook Like Box