Вести

Од изметот на цибетката се прави најдоброто кафе
0

Од изметот на цибетката се прави најдоброто кафе

March 27th, 2017 | by Gradina Mug
Цибетката е навистина чудно суштество кое не е ниту куче, ниту мачка, ниту лисица, а наликува по малку на сите нив. Цибетката...
Од денес исплата на субвенциите за земјоделците
0

Од денес исплата на субвенциите за земјоделците

March 27th, 2017 | by Gradina Mug
Земјоделците парите од субвенциите најверојатно ќе ги добијат од денес. Вака вели Игор Златков новоназначениот директор на...
Засадил ружа во компир! Погледнете што се случило за само 7 дена
0

Засадил ружа во компир! Погледнете што се случило за само 7 дена

March 27th, 2017 | by Gradina Mug
Со помош на овој генијален трик ќе им помогнете на ружите повторно да пораснат и ќе можете долго да уживате со низ. Компирот,...

Хортикултура

Лек

Совети

 • Одгледување на билки
  0
  Совети
  March 27th, 2017

  Одгледување на билки

  Пролетта, летото, есента и зимата се одлични годишни времиња за одлгедување на билки. За да ја започнете вашата година за одгледување на билки во градината или домот, прво треба да се одлучите што точно ќе растете и за која намена. Можеби тоа ќе бидат зачини...Read more

primulhkwplk