Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Мочуришен тажник (Filipendula ulmaria (L) Maxim.)

Мочуришен тажник (Filipendula ulmaria (L) Maxim.) 

Мочуришниот тажник уште се нарекува брастнолистно оревче, отвратниче, кое расте…

[повеќе]

Неверојатно! Овој рецепт на баба Ванѓа лекува алергија

Неверојатно! Овој рецепт на баба Ванѓа лекува алергија 

Непријатните моменти од алергија се поврзани со насолзени очи, кивање,…

[повеќе]

Природен феномен: Замрзнати цвеќиња во Арктичкиот океан

Природен феномен: Замрзнати цвеќиња во Арктичкиот океан 

Џеф Боуман, кандидат за докторат на Универзитетот Вашингтон, присуствувал на…

[повеќе]

Уругвајците создадоa фосфорсцентни овци

Уругвајците создадоa фосфорсцентни овци 

Светот се менува, а со него и живата природа е…

[повеќе]

Во мај не очекуваат температури до 32 степени

Во мај не очекуваат температури до 32 степени  

Мај е последниот пролетен месец во кој сонцето се зголемува…

[повеќе]

Откриен нов вид кои не се ни змии ниту црви!

Откриен нов вид кои не се ни змии ниту црви! 

Откриениот нов вид, кој ни пренесува „National Geographic“ не се…

[повеќе]

Соларни светилки

Соларни светилки  

Соларните ЛЕД слетилки можат да се искористат за осветлување на…

[повеќе]

Малината е тајното оружје против ракот

Малината е тајното оружје против ракот 

Малината ги уништува клетките на ракот, утврдија експертите од американскиот…

[повеќе]

1 2 3

Направете саксија од книги кои не ги користите

За многумина книгите може да се од централно значење за домашниот декор. Додека некои ги чуваат своите колекции во слободните соби, канцелариите, ходниците, малите некористени библиотеки и просториите каде тешко книгата доаѓа до контакт со гостите, овој пат со гордост може да прикажаме како сето тоа да го измените и книгата на некој индиректен начин да започне разговор со гостите, семејството и пријателите.

Верувајте дека нема подобар начин да се привлече вниманието. За таа цел се надевам следните фотографии и следниот видео запис ќе ви помогнат старите книги кои немате во план повторно да ги користите, овој пат ги употребите за нешто корисно и многу креативно:
 

Извор: curbly.com

Powered by Web Agency

  

 

 

Powered by Web Agency

Powered by Web Agency

Powered by Web Agency

Facebook Like Box